Lokalita

 

City Center Pelhřimov se nachází v ulici Slovanského bratrství 2445, v těsné blízkosti historického centra města Pelhřimov ležícího na okraji Českomoravské vrchoviny. Pelhřimov je okresním městem s více než 16 tisíci obyvatel a veškerou občanskou vybaveností. Město je situováno přibližně v polovině trasy Praha – Brno asi 15 km od nájezdu na dálnici D1.

Město Pelhřimov (bez přilehlých obcí) není svou rozlohou velké, přesto disponuje rozsáhlou průmyslovou zónou, která se stále rozrůstá a nabízí tak nové pracovní příležitosti. Je zde zastoupen spotřební (např. Spojené kartáčovny SPOKAR), potravinářský (př. Škrobárny Pelhřimov, mlékárna Madeta a.s., pivovar Poutník či pekárna Adélka a.s.) i strojírenský průmysl (největším zástupcem je v současnosti Agrostroj a.s. vyrábějící zemědělské stroje).

Všech cílů ve městě lze dosáhnout pěšky i autem. V těsné blízkosti City Centra Pelhřimov je zastávka MHD i dálkových autobusových linek.

Bydlení v City Center Pelhřimov je zajímavé i pro ty, kteří své pracovní uplatnění nenašli přímo v Pelhřimově. City Center Pelhřimov leží v blízkosti křižovatky pro směry: Humpolec s nájezdem na D1 (15 km), krajské město Jihlava (30 km), Jindřichův Hradec (45 km) a Tábor (50 km). Do těchto měst jezdí pravidelné autobusové linky. Vlaková stanice Pelhřimov leží na trase Tábor – Horní Cerekev.

Nemalou předností polohy City Center Pelhřimov je také skutečnost, že leží v těsné blízkosti Okresní nemocnice Pelhřimov nabízející všechny základní lékařské obory formovou ambulantních i lůžkových služeb.

 

Mapa města Mapa s výpadovkami

 

 

Interaktivní mapa

Historie, kultura a sport

Děkanská zahrada

Na první pohled poklidné město nabízí bohaté kulturní i sportovní vyžití. Na své si přijdou i milovníci historie, neboť historie města sahá až do 13. století. V centru města jsou dochovány zbytky původní hradeb i tři historické brány (Solní, Rynárecká a Jihlavská). Čtvercovému náměstí dominuje kašna a zdobí ho podloubí domů s opravenými historickými fasádami. K náměstí těsně přiléhá děkanský kostel sv. Bartoloměje s barokními interiéry a vyhlídkovou věží. Prakticky v centru města se nabízí možnost odpočinku a relaxace v Děkanské zahradě či Městských sadech.

Nemocnice

City Center Pelhřimov svým nájemníkům nabízí posilovnu, tělocvičnu, saunu a vířivku. Komu tato nabídka nepostačuje, může využít široké nabídky sportovních aktivit v Pelhřimově. Sportovní areál s víceúčelovou sportovní halou, zimním stadionem a krytým plaveckým bazénem se saunou a relaxační zónou je největším, ale zdaleka ne jediným, poskytovatelem sportovních služeb. Nedaleko City Center Pelhřimov je například provozováno squashové centrum. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že ve městě je vybudován soukromý, avšak veřejnosti otevřený, beachvolejbalový areál včetně sauny a kryoterapie. Ve městě je dále provozováno několik fitness center i tenisové kurty. Všechny aktivity jsou z City Center Pelhřimov dosažitelné do 30 minut pěší chůze.

Divadlo

Kulturní zázemí je rovněž dobře dostupné. V Pelhřimově je kino s 3D projekcí, divadlo, kulturní dům pro pořádání plesů, kongresů, koncertů apod. (součástí je i malý divadelní sál) i městská knihovna. V posledních letech se Pelhřimov výrazněji dostal do povědomí jako město rekordů a kuriozit, kde se každoročně v červnu pořádá festival. Ve městě je celá řada galerií a muzeí (Galerie M, Muzeum rekordů a kuriozit, Zlaté české ručičky, Pelhřimovské peklo, Muzeum strašidel, Muzeum Vysočiny, Síň Lipských, Muzeum Vysočiny Pelhřimov, p. o.). 

 

Stravování, nákupy

Pro stravování a občerstvení lze přímo v centru města vybírat z nabídky několika restaurací, kaváren, cukráren i rychlých občerstvení. Nájemníci City Center Pelhřimov mají možnost nákupu potravin například v nedalekém obchodním domě Billa, který leží ve vzdálenosti cca 100m. V obchodní zóně Pražská jsou další obchodní domy s potravinami, obuví, hračkami i sportovními potřebami. Většinu tohoto zboží lze nakoupit také v obchodech přímo v centru města.

 

Vzdělávání

GymnáziumRodiče předškolních dětí mají na výběr z pěti mateřských škol a později ze čtyř základních škol. Ve městě je i speciální škola pro žáky se specifickými potřebami. Středoškolské vzdělávání dále zajišťuje Gymnázium Pelhřimov, Obchodní akademie, Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov a Hotelová škola Pelhřimov, Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o., která leží v těsné blízkosti City Center Pelhřimov. Volnočasové aktivity dětí zajišťuje Dům dětí a mládeže a Základní umělecká škola, která nabízí hudební, výtvarný, taneční a dramatický obor.

Nejbližší vysoké školy jsou v Jihlavě (Vysoká škola polytechnická Jihlava) a Jindřichově Hradci (Vysoká škola ekonomická v Praze – fakulta managementu). Do obou těchto měst je dobré autobusové spojení.

 

Okolí:

Poutní vrch Křemešník s kostelem Nejsvětější trojice

 • asi 10 km od Pelhřimova dosažitelný pěšky, na kole, autem i autobusem
 • na vrcholu je přístupná rozhledna Pípalka, hotel s restaurací, lanové centrum a sjezdovka (370m) s kotvou a umělým zasněžováním

Vrch Čeřínek s lyžařským vlekem

 • ve vzdálenosti cca 30 km od Pelhřimova ve směru na Jihlavu
 • nabízí dva lyžařské vleky (400 a 600 m)

Židovská synagoga v Nové Cerekvi

 • obec Nová Cerekev se nachází asi 12 km od Pelhřimova
 • výrazná novorománská stavba s bohatou historií prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, přístupná veřejnosti je od června 2014

Klášter Želiv

 • premonstrátský klášter s kostelem Narození Panny Marie leží cca 16 km od Pelhřimova
 • součástí klášterního komplexu je klášterní pivovar a dále možnost ubytování a stravování včetně možnosti pronájmu přednáškovým prostor

Hrad Kámen

 • necelých 20 km od Pelhřimova ve směru na Tábor leží ve stejnojmenné vesnici na skále dochovaný hrad Kámen fungující v současnosti jako pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, p. o.
 •  je zde umístěna expozice jednostopých vozidel

Hrad Orlík

 • zřícenina hradu se nachází v lese za Humpolcem nad obcí Rozkoš (asi 19 km od Pelhřimova)
 • na podzim roku 2014 byla otevřena rozhledna vložená do hradní věže

Chýnovská jeskyně

 • první turisticky zpřístupněná jeskyně na území Čech a Moravy leží ve vzdálenosti cca 35 km od Pelhřimova ve směru na Tábor
Správce objektu »

SOUTHERNITY s.r.o.
Opatovice I. č. 19
IČO: 03934110

Kontakt
sprava.byt [at] seznam.cz
Tel.: (+420) 733 136 699

Informace uvedené na webu mají pouze informativní charakter a nenahrazují smluvní vztahy a ujednání. Vyhrazujeme si právo na jejich změnu.